
Interiør Faciliteter: Connolly læder og Alcantara interiør. Elektrisk justerbare forsæder med sædevarme. Aircondition. Opvarmet bagrude. Seks højttaler. Alpine stereo radio/kassette system med 6 CD autochanger. Alarm- og immobiliseringssystem med fjernbetjent centrallås og bagagerumsudløser. Dæktryksensor. Automatisk regnsensor til vinduesviskere. Automatisk tænding af forlygter. Automatisk nedblændeligt bakspejl. Turcomputer. Instrumentpanel med beskedcenter display. Batteriafbryderkontakt.
Avanceret elektronik tillader også, at den seks-trins manuel gearkasse med tæt gearudveksling kan programmeres til at køre automatisk med den ekstra funktion af et specielt program tilpasset vinterkørsel.
100% håndbygget bil lavet til at opfylde kundens individuelle behov.
| Motor | V12 langsliggende foran, DOHC 4 ventiler/cyl |
| Volumen | 5935 cm³ |
| Boring | 89 mm |
| Slaglængde | 79.5 mm |
| Kompression | 10,5:1 |
| Effekt | 335,6 kw / 450 hk ved 6500 o/min |
| Moment | 556 Nm ved 5000 o/min |
| Karosseri / Chassis | Aluminium og kulfiber |
| Fordæk | 255/40ZR19 |
| Bagdæk | 285/40ZR19 |
| Forbremser | 355 mm skiver, ABS |
| Bagbremser | 330 mm skiver, ABS |
| Styring | Tandstang |
| Affjedring for | Dobbelte Wishbones med spiralfjedre, støddæmpere, krængningsstabilisator |
| Affjedring bag | Dobbelte Wishbones med spiralfjedre, støddæmpere, krængningsstabilisator |
| Vægt | 1820 kg |
| Akselafstand | 2690 mm |
| Længde | 4665 mm |
| Bredde | 1932 mm |
| Højde | 1318 mm |
| Gearkasse | 6-trins manuel med skifte plader på rattet |
| Top hastighed | 306 km/t |
| 0 – 100 km/t | 4,6 sek |












