
Denne bil er stort set den samme som W25B, forskellen er M25C-motoren.
| Type | Racer bil |
| Motor | M25C række-8, langsliggende foran. DOHC med 4 ventiler/cyl. Kompressor |
| Volumen | 4310 cm³ |
| Boring | 82 mm |
| Slaglængde | 102 mm |
| Kompression | 7.3:1 |
| Effekt | 344.5 kW / 462 hk ved 5800 o/min |
| Karosseri / Chassis | Aluminium på U-sektion stål ramme |
| Fordæk | 5.5×19 |
| Bagdæk | 7.0×19 |
| Bremser for | Hydrauliske tromler |
| Bremser bag | Hydrauliske tromler |
| Styring | Snegl/snekke |
| Affjedring for | Dobbelte wishbones med spiralfjedre, støddæmpere |
| Affjedring bag | Delt aksel med tværliggende fjedre, støddæmpere |
| Vægt | 847 kg |
| Akselafstand | 2725 mm |
| Sporvidde for | 1473 mm |
| Sporvidde bag | 1412 mm |
| Længde | 4040 mm |
| Bredde | 1770 mm |
| Højde | 1160 mm |
| Gearkasse | 4-trins manuel |
| Top hastighed | 300 km/t |



